Najważniejsze wyścigi konne

1 min czytania

Potyczki wierzchowców to znana dyscyplina, której początki sięgają czasów starożytnych. Doczekała się dużego rozwoju i komercjalizacji. Dzięki temu można ją obstawiać w zakładach bukmacherskich. Jakie są najważniejsze wyścigi konne?

Sprawdź najważniejsze wyścigi konne i ich zasady

Współcześnie, wyścigi konne są jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych o globalnym charakterze, odbywającymi się na różnych poziomach – regionalnym czy też lokalnym. Popularny na całym świecie sport polega na startach jeźdźców rywalizujących ze sobą na specjalnych torach. Ich konie ruszają z boksów, a zwycięzcą jest ten, który jako pierwszy przekroczy linię mety.

Jedną z najważniejszych zasad jest utrzymanie identycznych obciążeń dla startujących koni. Dlatego też przed każdym wyścigiem odbywa się ważenie dżokejów. W razie konieczności, do siodła dodawana jest odpowiednia liczba kilogramów. Istnieją jednak zakłady, w których to konie celowo otrzymują dodatkowe obciążenie. Wszystko zależy od ich pozycji rankingowej. Więcej możesz sprawdzić na: https://zwierzaki.pl/wyscigi-konne-co-musisz-o-nich-wiedziec.

Rodzaje wyścigów konnych

Jakie wyścigi konne można wyróżnić? Dzielimy je ze względu na:

  • rodzaj koni,
  • typ nawierzchni,
  • kategorię,
  • dystans,
  • sposób poruszania się koni.

Wobec tego, jeźdźcy ze swoimi wierzchowcami biorą udział w wyścigach sprinterskich bądź biegach dystansowych. Poruszając się kłusem lub galopem, po piasku czy też nawierzchni syntetycznej, pokonują tory płaskie, płotowe i z przeszkodami. Same konie przypisane są do danej rasy, Mogą mieć m.in. krew arabską, angielską, półszlachetną.

Najważniejsze wyścigi konne – co można typować?

Za stały element tej popularnej dyscypliny uchodzą gry bukmacherskie. Wiedząc, jakie są najważniejsze wyścigi konne, można zdecydować się na kilka rodzajów zakładów. Oto najpopularniejsze z nich:

  • wytypowanie zwycięzcy pojedynku,
  • obstawienie pierwszego i drugiego miejsca, bez określania kolejności,
  • dokładne wytypowanie dwóch pierwszych miejsc,
  • wskazanie dokładnej kolejności na podium,
  • wytypowanie kolejności od pierwszego do czwartego miejsca.

Koń haflinger 

Haflingery to konie, które powstały z połączenia czterech różnorodnych ras — bośniackiej, nordyckiej, huculskiej i arabskiej czystej krwi. Mimo swoich niewielkich rozmiarów są często...
Konie Tara
2 min czytania

Ile waży koń? 

Masa ciała konia jest wynikiem wielu zróżnicowanych czynników. Stanowi to wartościowe narzędzie do oceny stanu zdrowia zwierzęcia. Przy pomocy specjalistycznych metod i urządzeń możliwe...
Konie Tara
1 min czytania

Koń holenderski 

KWPN, czyli Królewski Holenderski Koń Gorącokrwisty, jest potomkiem koni zimnokrwistych, takich jak groninger oraz gelderländer. Groninger jest rasą gorącokrwistą o nieznacznej wielkości, zasłynął jako...
Konie Tara
1 min czytania

Dodaj komentarz