Kaprys

Mam na imię Kaprys. Jestem Kapryswałachem urodzonym 25 lutego 2001 roku. Moim ojcem jest Ataman, a matką Kometa. Nie wiem dlaczego dano mi takie imię, bo przecież nie kapryszę. Bardziej podoba mi się, gdy niektórzy mówią do mnie pieszczotliwie Kapi. Jestem dobrze ułożonym, choć nie zawsze :)) posłusznym wierzchowcem, przeznaczonym dla osób, które opanowały już podstawowe umiejętności hipiki. Bardzo dobrze sprawdzam się w terenie.

Jestem koniem rasy SP, czyli szlachetna półkrew. Jest to jedna z najpopularniejszych ras w Polsce, choć nie jest rasą w pełnym tego słowa znaczeniu. Konie szlachetnej półkrwi nie mają wspólnych przodków, nie mają też ustalonego pokroju, czyli wyglądu. Są mieszańcami koni różnych ras z gorącokrwistymi końmi, zwłaszcza pełnej krwi angielskiej. Konie szlachetnej półkrwi hodowane są w celach sportowych - głównie jako konie wierzchowe. Powinny odznaczać się spokojnym temperamentem, szczególną dzielnością, łatwością w szkoleniu i wszechstronną użytkowością - zwłaszcza talentem do skoków przez przeszkody oraz ujeżdżania.

Kaprys

Choć nie jestem ogierem, to jednak wiem, co to zazdrość o płeć piękną. I kiedy w naszej stajni pojawił się Milano, koń rezydent - pensjonariusz, to potrafiłem okazywać swoją zazdrość. Muszę też przyznać, że wtedy bardziej zacząłem się interesować naszymi klaczkami w stajni i chciałem się im bardziej przypodobać. Wcześniej byłem jedynym przedstawicielem męskiej płci i one miały tylko mnie a teraz pojawił się rywal! Ale ja się nie dam! Ja byłem tu pierwszy!


Zobacz kilka moich fotek