Kuligi

Nareszcie sypnęło śniegiem. kuligMożna więc było zaprzęgać konie do sań i ... w drogęęęęęęę! Konie parskając raz po raz, raźno gnały przed siebie, spod kopyt leciał śnieg, a dookoła piękne widoki, ośnieżonych pól i lasów.

Choć czasem w policzki szczypał mróz, to nikt na to uwagi nie zwracał. Najważniejsze, że atmosfera była wspaniała, a gorące kiełbaski i pieczony chleb smakowały jak nigdy!

Zobacz zdjęcia z kuligów
Zimowe obozy jeździeckie

W końcu rozpoczęły się ferie i miłośnicy koni oraz jeździectwa zawitali do naszego Ośrodka, by miło spędzić czas z nami, no i oczywiście swoimi ulubionymi czworonogami, czyli końmi! ferie w siodle

Chociaż codziennie trzeba było wstawać o 6:30, to nikt nie narzekał. Nikt też się nie skarżył, gdy na niego padł dyżur w stajni i musiał ją posprzątać, choć porządki we własnym domu idą mu opornie :-).

Najwspanialszy moment każdego dnia to chwila, gdy wszyscy biegli do stajni wyczyścić przydzielone im do opieki konie, osiodłać je, by móc na nich pojeździć. Nie przeszkadzała żadna pogoda, a wieczorna jazda na oklep, gdy z nieba leciały ogromne platki śniegu, miała tylko dodatkowy baśniowy nastrój. ferie w siodle

Zima daje i inne możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, więc i z nich w pełni korzystaliśmy jeżdżąc na nartach, na sankach i "ślizgach-jabłuszkach" oraz uczestnicząc w kuligu.

Wieczorami śpiewaliśmy piosenki karaoke i te, które układaliśmy samodzielnie o naszych wspaniałych koniach, rysowaliśmy portrety naszych podopiecznych, oglądaliśmy filmy, z końmi oczywiście w rolach głównych.

Było sympatycznie i wesoło. Wszyscy dobrze się bawili i czekają na kolejne wspólne spotkania!

Do zobaczenia!

Zobacz zdjęcia z obozów

>>Poprzednia strona<<