Bezpieczne wakacje w TARZE

Na przełomie lipca i sierpnia w naszym Ośrodku gościły dzieci w ramach programu "Bezpieczne wakacje", sponsorowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza.

Podczas zorganizowanych dla nich zajęć zapoznawały się z podstwowymi wiadomościami na temat koni, ich ras, maści, sposobów siodłania i kiełznania oraz zasad postępowania z nimi. Zdobytą wiedzą musiały się potem wykazać podczas zespołowej gry terenowej.

Nasi goście mogli również obejrzeć pokaz kaskaderskiej jazdy konnej oraz popróbować swoich sił na końskich grzbietach. Spotkania kończyły się wspólnym grillem.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje pozwoliły w miły sposób spędzić czas w te upalne w tym okresie dni.

Zapraszamy w przyszłości!


Znów nasze konie górą!

W dniu 3 sierpnia 2013 roku w Stadninie Koni w Łopusznej odbył się I Towarzyski Rajd Konny o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ. W rajdzie udział wzięli zawodnicy z naszego Ośrodka: Beata Kocemba na Idrys oraz Konrad Kocemba na Wilce.

Po morderczej, 28-kilometrowej trasie, w upalnych temperaturach, na metę jako pierwsze dotarły Wilka i Idrys. Wilka oprócz najlepszego czasu, miała również najlepsze parametry na kontroli weterynaryjnej. Niestety sędziowie stwierdzili, że po pokonaniu trasy kuleje i ostatecznie zdyskwalifikowali naszego wierzchowca. Dosiadający ją Konrad Kocemba otrzymał medal dla jeźdźca z najlepszym wynikiem i największym pechem.

Ostatecznie więc w rajdzie zwyciężyłą Idrys z Beatą Kocembą na grzbiecie. Jest to już drugie zwycięstwo Idrys w tym roku.

Gratulujemy!


Dzień Dziecka w Tarze

Pomimo ciężkich, deszczowych chmur, 1 czerwca, w dniu swego święta, dzieci licznie przybyły do naszego Ośrodka.

Przygotowaliśmy dla nich niespodziankę, jaką była przejażdżka pięknie wystrojonym wozem. Nie zabrakło też bliskiego kontaktu z ukochanymi końmi, na których można było pojeździć pod bacznym okiem instruktora. Były zabawy, konkurs plastyczny i słodki poczęstunek, a co najważniejsze nie zabrakło uśmiechu i radości naszych milusińskich. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały od nas długopisy z logo Tary.

Pogoda też sprawiła nam mały prezent, bo deszcz nie był tak dokuczliwy, jak gdzie indziej w okolicy. Liczymy jednak na więcej słońca za rok :-)

>>Poprzednia strona<<       >>Następna strona<<