Idris znów niepokonana!

W sobotę 26 października pod patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice odbyły się w Jaworniku Towarzyskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych. Nasz Ośrodek reprezentowały Idris i Wilka, startujące w kategorii małych koni na dystansie 20 km.

Mimo wielu perypetii, które tego dnia nękały naszych reprezentantów, Idris z dosiadającym ją Darkiem Lichoniem, nie dała się pokonać i znów zdobyła najwyższą lokatę. To już jej trzecie zawody i trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Nie miała szczęścia znowu Wilka, której futerko, jakie przybrała już przed zimą, bardzo utrudniało bieg w ten ciepły a nawet upalny, jak na październik, dzień. Ostatecznie, razem z Konradem Kocembą, zdobyli 5 miejsce.

Wszystkim gratulujemy ukończenia rajdu i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!Z wizytą w stajni APACZ

W słoneczną sobotę 12 października gościliśmy w zaprzyjaźnionej stajni Apacz w Mszanie Górnej na tradycyjnym Hubertusie.

Pogoń za lisem, która była kulminacyjnym punktem imprezy, poprzedziły zawody rozgrywane w dwóch konkurencjach. Pierwszą był cross, czyli skoki przez przeszkody ustawione w terenie, w której brali udział doświadczeni jeźdźcy. Drugą tzw. beczki- konkurencja dla najmłodszych adeptów jazdy konnej, polegająca na okrążeniu dowolnym chodem końskim dwóch beczek w jak najkrótszym czasie.

W dwóch pierwszych konkurencjach nie udało się zdobyć naszym reprezentantom najwyższych laurów. Choć wielkie słowa uznania należą się Wilce z Konradem Kocembą na grzbiecie, która w crossie dawała z siebie wszystko. Nie mogła jednak równać się z dużymi końmi, gdy przeszkody z każdym kolejnym przejazdem stawały się coraz wyższe i zagrażajace jej zdrowiu. Wspomnieć musimy też o Kaprysie, który dzielnie stawiał czoła innym koniom.

Jednakże sukces w gonitwie za lisem należy do Tary! Po efektownej pogoni lisią kitę złapał, reprezentujący nasz Ośrodek - Romek, prywatnie - brat naszej instruktorki Gosi. (Na zdjęciu szykuje się właśnie do ataku po prawej stronie!)

>>Poprzednia strona<<                    >>Następna strona<<