Hubertusowe Zawody

Wreszcie pogoda dopisała i mogliśmy przeprowadzić długo oczekiwane oraz kilkakrotnie przekładane zawody. Zaprosiliśmy na nie uczestników i uczestniczki naszych tegorocznych obozów jeździeckich. Zawody te miały być dla nich sprawdzianem umiejętności, jakie zdobyli lub rozwinęli podczas wakacyjnego wypoczynku.

Na start zgłosiło się 2 jeźdźców i 15 amazonek. Przygotowaliśmy dla nich konkurencje w trzech kategoriach. Najmłodsi samodzielnie próbowali przejechać ustawiony dla nich mini tor przeszkód (slalom, przejazd przez drągi, przeniesienie jabłka). Bardziej doświadczeni jeźdźcy startowali w konkurencji ujeżdżenia i skoków przez przeszkody.

Najwięcej uczestników prezentowało się w ujeżdżeniu. Ta konkurencja gościła już na zawodach w naszym Ośrodku. Nowością były natomiast skoki i tylko 6 amazonek odważyło się w niej wystartować.

Komisja sędziowska pod przewodnictwem Joanny Sławeckiej, bacznie obserwowała zmagania, starając się dostrzec każdy szczegół przejazdu, by wystawiona ostecznie ocena była jak najbardziej sprawiedliwa.

Decyzją komisji zawody w kategorii najmłodszej wygrała Martyna Majoch na Amigo, przed Darią Biskupską i Marceliną Dudczyk. W ujeżdżeniu zwyciężyła Marta Walczyk na Idrys, wyprzedzając w punktacji Darię Kruczek i Aleksandrę Kocembę. Natomiast w skokach niepokonana była Daria Kruczek na Wilce, a za nią Katarzyna Opałek i Marta Walczyk.

Pogoda w tym dniu pozwoliła, by zawody odbyły się w słonecznej aurze, a liczny udział rodziców i wspaniała zabawa, także poza ujeżdżalnią, przerodziła nasze zawody w rodzinny piknik.

Dziękujemy serdecznie Komisji Sędziowskiej za poświęcony czas, Rodzicom za liczne przybycie i stworzenie dzieciom warunków do uprawiania tego pięknego sportu, państwu Jaworskim za prowadzenie zawodów oraz wszystkim pozostałym osobom za pomoc w organizacji imprezy i zapraszamy na następne, które mamy nadzieję, uda się nam zorganizować.

Do zobaczenia!
Zobacz zdjęcia z zawodów

>>Poprzednia strona<<                    >>Następna strona<<